ארומותרפיה - כלי ריפוי טבעי עתיק יומין  |  אמונה- התשובה לכל השאלות  |  סדנת מודעות והתבודדות אצל הבעל שם טוב ורבי נחמן זיע"א  |  שיעור ליקוטי מוהר"ן לנשים מתורות רבי נחמן והבעל שם טוב זיע"א לנשים!  |  


 


 


 

שלום וברכת אהבה

חוג הוליסטי - מתנת מפגשלילדים שלנו מגיע את הכי טוב כי החינוך של היום הוא פרי המחר. . .

היום בחרתי לנכון לשתף אתכם במתנת המפגש שלי . . .

סיפורי עם ילדים החל לפני זמן רב , אני מניחה.
ניחנתי במתנת אל המאפשרת חיבור של אהבה עם ילדים בכל גיל - חיבור המתקיים דרך העניים. אני פשוט מרגישה את הדיבור והתקשורת המשותפת בנינו ללא מילים , כחוויה עוצמתית ומלאת אהבה. הלבבות שלנו פשוט מתחברים ומדברים בלי מילים.

עד למתנת מפגש זו , לא ממש ידעתי מה לעשות עם החיבור הזה , פרט לכך שהנחתי שכשיהיו לי ילדים הם ייהנו מכך.

במבט לאחור: תמיד היה בי הצורך וההשתוקקות להיות חלק בלעורר מודעות לצמיחה והתפתחות של מערכת החינוך הקיימת ,לסייע ולתמוך בשינויה ליותר גמישה ותומכת כך שתשקף את ליבותיהם של הילדים.

מערכת החינוך הקיימת היום היא די מנימליסטית , וקרה. מאחר ואין לה פתרונות תומכים אמיתים ואיכותיים למגוון הילדים הנמצאים במסגרת זו. וכך קורה היום לרוב תהליך הזהה להישרדות בטבע בו החיות החזקות שורדות והחלשות נכחדות.

והנה סיפורי על מתנת מפגש:
ביום בהיר שטוף שיגרה אני מקבלת טלפון מאישה יקרה ( שהייתה בראש ועד ההורים של גן - חובה) שמכירה אותי ואת כל מה פעילותיי בתחום ההוליסטי ממש טוב. והיא מספרת לי שבגן של ביתה מחפשים חוג חדש , (כידוע , לכל גן נהוג להביא לפחות פעם בשבוע חוג חיצוני שלא קשור לסגל הגן ) ממשיכה ומסבירה: " נמאס לנו ההורים מכל החוגים הרגילים: זימרה, ריתמיקה וכ`.... שחוזרים על עצמם כל שנה , אנחנו מחפשים משהו חדש שיעניין את הילדים ויכין אותם לכיתה א
מה את אומרת?
אולי את יכולה להשתלב עם כל מה שאת עושה . . . "
השבתי לה: תני לי לחשוב קצת , אני אחזור אלייך . . .

וכך היה, אני יושבת ומקשיבה לעצמי ומתוך הרגע מוצאת עצמי רושמת תוכנית מופלאה עם מגוון נושאים להעביר לילדים מתוך כל מה שאני. . .
חזרתי לאישה היקרה והצעתי בפנייה את התוכנית לשילוב הפעילות ההוליסטית דרך מגוון כלים בשיאצו, אנרגית ריפוי, דרבוקות , קריסטלים ועוד. . .
עניינים מתחילים להתגלגל ואני מגיעה לפגישה עם ההורים בגן ובה מסבירה להם את התוכנית. . .
וכך הוא , שהתחלתי לעבוד עם ילדים.

הגישה שלי היא החופש!
לעיתים מתוקף השיגרה ועיסוקנו הרבים בעולם המודרניזציה הטובענית בחיינו , אנו שוכחים לעודד ולפתח את התקשורת היצירתיות ודרך הביטוי של ילדנו מתוך החופש , בכל דרך שהם בוחרים.ואני מדגישה , הם בוחרים , לבטא עצמם.
אנחנו כל כך עסוקים במה נכון ובמה טוב , ולעיתים מרוב רצונות שיש לנו כלפי ילדנו אנו מלבישים אותם בבגדים שלא תמיד מתאימים להם באמת , אך בעני רוחנו אלה נתפרו עבורם.
ילד לא תמיד יודע לומר: זה לא מתאים לדרך הביטוי הייחודית שלי, ואז הוא "מתחיל לפשוט " מעליו בגדים אלו בכל מיני דרכים , שלא תמיד מקובלות עלינו כמו למשל: בעיות קשב התנהגות וריכוז , התפרצויות זעם , שפעות ומחלות כרוניות שאין להן סוף וכ.

נקודה נוספת: לעיתים מתפתח אצל ילד קונפליקט מתוך הצורך שלו לרצות את אימא ואבא , מאחר והם אלוהים בחייו, (ההורים מספקים את כל צרכיו מהרמות הפיסיות ועד הרגשיות חינוכיות מנטליות וכ`. מקום מחיה , ביגוד, אוכל, לימוד, ספרים , ערכים , אהבה , מגע ועוד). ולכן מהווים באופן טבעי מודל לחיקוי.
קונפליקט היוצר מתח ותיסכול ברמות לא מודעות.
בעבודתי עם ילדים , אני מציעה להם את מרחב החופש לביטוי של העצמי, באמצעות מגוון כלים לכיוון דרך משחקים יצירתיים המשלבים בתוכם את לימוד הטכניקות וההקשבה האישית של כל אחד ובמקביל פיתוח העבודה כקבוצה אחת אינטגרלית לכל דבר. בצורה המעודדת את הביטחון העצמי , ההישגיות והיצירתיות של כל אחד ללא יוצא מן הכלל ויוצרת שיתוף פעולה , זרימה, תמיכה וים של שמחה ואהבה.

הפעילות בנויה בכמה ממדים: בזמן שהילדים משחקים הם למעשה לומדים את הטכניקות לשחרור חסימות רגשיות , פיסיות ואנרגטיות , פיתוח הסבלנות , הקשב והריכוז ,שיתוף הפעולה הקבוצתי ועוד . . .
הפעילות בנויה בצורה שווה שמעודדת כל אחד להיות יצירתי בדרכו שלו. לכל ילד וילד יש מקום במעגל.
העיקר הוא לעודד כל אחד לפתוח וללמוד את דרך הביטוי שלו אל העולם ממקום של שקט ושלווה.
המגע נחשב כצורך הזנה בסיסי וטבעי עבור האדם .
מדהים אותי כל פעם מחדש לראות , איך במהלך העבודה עם הילדים בשיאצו למשל , מיד אפשר להבחין בקשיים ובחסימות הרגשיות , האנרגטיות והפיסיות ללא מילים, הקדמות או סיפורי רקע. . . – המגע מדבר ומשדר מה שאלף מילים לא יכולות לבטא.

שיעור יפה ועוצמתי ביותר שלמדתי במהלך עבודתי עם הילדים הוא זרימה. ילדים הם זורמים , אתה פותח להם את הכיוון והם זורמים לתוכו בטבעיות כמו מי נחל יפיפיים בדרכם הייחודית . . . הם מתמזגים עם האנרגיה שהם חשים שטובה עבורם , מפתחים אותה ומשחררים אותה החוצה ללא כל מעצורים ופילטרים.
עכשיו , חישבו על אנרגיה של אהבה – אנרגיית ריפוי, שאני מעבירה להם , הם פשוט מקבלים
אותה בכזאת פתיחות ועניין מלא הקשבה ואהבה , מטמיעים אותה ומיד מתחילים לפזר אותה החוצה בדרכים מדהימות וכל כך יפות.
כל זה מתרחש בזמן שאתה מאפשר להם את המרחב להיות מתוך אהבה הקשבה רבה וסבלנות. בעצם לילדים נפתח המרחב להקשיב לאהבה בתוכם ולהביאה לידי ביטוי בפועל , ללמוד להתרכז ולמקד את הרגש והאינטואיציה.
המטרה היא לתת לכל רגש במעגל לבוא לידי ביטוי כל עוד אינו מפריע לקיומו , אחדותו וזרימתו.

מאמר זה תרם לך בצורה כלשהי? נשמח לשיתופך בתגובה

כי מלאכיו יצווה לך
ברכה אהבה ואור חוזר
מיכל אור- מקום אור

© כל הזכויות שמורות למקום אור - מיכל אור  


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
לייבסיטי - בניית אתרים