ארומותרפיה - כלי ריפוי טבעי עתיק יומין  |  אמונה- התשובה לכל השאלות  |  סדנת מודעות והתבודדות אצל הבעל שם טוב ורבי נחמן זיע"א  |  שיעור ליקוטי מוהר"ן לנשים מתורות רבי נחמן והבעל שם טוב זיע"א לנשים!  |  


 


 


 

קורס בניסים - מבוא

היום אני רוצה להתחיל בשאלה פשוטה :
מהי מודעות? ..... קחו רגעים ספורים , היכנסו לשקט , ושאלו עצמכם מהי מודעות?....
ההגדרה לפי מילון אבן – שושן : היות מודע, היות בגבול התודעה וההכרה – Awareness
ואחרי שהגדרנו מהי מודעות , עולה לי עוד שאלה מאוד רלוונטית לדיוננו כאן היום:
מה המודעות נותנת ומאפשרת לנו? . . .
ושוב אבקש קחו כמה רגעים כנסו לשקט עם עצמכם ושאלו שאלה זו, כל מה שאתם מרגישים,
מקבלים הוא נפלא........ ועכשיו לתשובה:
שינוי

שינוי

שינוי.
חיים קלים – המודעות חוסכת זמן ואנרגיה ונותנת תוצאות מקסימליות.
ואם בקורס בניסים אז כינן, הקורס מדבר על כך :
שלכל אדם יש את חופש הבחירה לשנות את דרך הראייה שלו על עצמו ועל העולם בכדי להיות מאושר. כשאני מאושר אני חווה שלום פנימי בכל דבר שאני עושה , השקט הפנימי וההרמוניה הם המדריך המנחה בחיי.
ובכדי להבין איך, בואו נבדוק באיזה עולם אנו חיים?
מרבית האנשים בתרבות שלנו התנתקו מן המודעות שלהם בנוגע למי הם באמת.
וכך איבדנו באופן זמני את הקשר המודע עם האני העליון/ הניצוץ האלוהי/ הנשמה ,שקיים בכל אחד ואחד מאתנו בעצם קיומנו. איך קרה שלמעשה התנתקנו מהדבר שהוא כל כך בסיסי לקיומנו כאן ובממדים אחרים? ומה בחרנו ל"שים" / להשתמש כתחליף? ומהו בעצם תהליך ההתנתקות מן המודעות?
המצב: איבדנו באופן זמני את הקשר המודע עם האני העליון שלנו, הניצוץ האלוהי (בסיבות למה ואיך נדון בהמשך) ולפיכך את תחושת הכוח והאחריות שלנו כלפי חיינו.
כל זה מביא אותנו לחוש בתוכנו תחושה כלשהי של חוסר ישע/ חוסר אונים וכך באופן בסיסי הפכנו מרגישים חסרי כוח לחולל שינוי ממשי בחיינו או בעולם בכלל.
תחושה פנימית זו של חוסר ישע גורמת לנו " לפצות עצמנו פיצוי יתר" וזאת על ידי שאיפה חזקה ומאבק קשה להשיג מידה כלשהי של כוח או שליטה בחיינו, בעולמנו.
וכך יוצא הדבר שאנו מתמקדים בשאיפה להגיע למטרה מסוימת. אנו מפתחים זיקה רגשית לדברים ולאנשים שנמצאים מחוצה לנו וחשים שאנו זקוקים להם בכדי להיות מאושרים יותר.
אנו חשים שמשהו "חסר" בתוכנו, תחושת חסר בתוכנו שגורמת למתח ,חרדה ולחץ. אנו מנסים כל הזמן למלא את החסר ולתמרן את העולם החיצוני כדי להשיג את רצוננו. מתוך המצב הזה אנשים מציבים לעצמם מטרות ומנסים ליצור את רצונם בחיים. ומרמת מודעות כזו מה קורה לנו?
או שאנו מציבים בפני עצמנו כל כך הרבה מכשולים עד שאיננו יכולים להצליח ולהגיע אל המטרה ,תמיד אנו צעד אחד לפניה ולרוב המטרה מקדשת את האמצעים ולכן תמיד נמצא סיבות למכשולים ולמיסוכים ש"החיים" הציבו לפנינו. או שאנו מצליחים להגיע ליעדנו אך מגלים למרבה הפתעתנו שהם אינם מסבים לנו אושר פנימי.

קחו רגע נשימה עמוקה ובדקו איפה אתם נמצאים בחייכם?
אל תפחדו להסתכל פנימה. . . היו בטוחים ,זמנו את העצמי הגבוה ובקשו ממנו להראות לכם. . . וגם אם לא עכשיו בימים הקרובים. החשוב הוא הכוונה שלכם באמת לראות איך המעגל הזה מתקיים בחייכם ולהסתכל לו בעניים ללא פחד.
והרי לנו מעגל קסמים ללא מוצא המניע את חיינו פעם אחר פעם בהצלחה מכאיבה.
וכאן נכנס הקורס בניסים האומר:
השלכה יוצרת תפישה - מה שאנו רואים בפנים בעולם הפנימי שלנו זה מה שניצור ונפגוש בחוץ- במציאות בחיינו.
תחילה אנו מסתכלים פנימה ומחליטים איזה עולם אנו רוצים לראות. וכאן המקום לציין שאנו מוטרדים במחשבות עבר על פי נסיון וכ,ולכן איננו רואים באמת את ההווה. בעת שרעיונות חסרי מחשבה מטרידים את שכלינו האמת נחסמת. ואז אנחנו משליכים החוצה את אותו עולם והופכים אותו לממשי,כמו שאנחנו רואים אותו. אנו הופכים אותו לממשי באמצאות פרשנויותנו למה שאנו רואים.
דוגמאות פשוטות: אתם מכירים את זה שכשאני עצבני אני פוגש את זה על הכביש,ברחוב ,בבית או בכלל רק אנשים עצבניים? ולנשים שבנינו, מכירות שכשאתם בהריון אז פתאום כל העולם נראה בהריון, ואנו הולכות ברחוב וכל שאנו פוגשות זה נשים בהריון במעבר חצייה, בסופר, בים, בבריכה וכ.
כך למעשה אנו משתמשים בתפישה כדי להצדיק את טעויותנו – את כעסנו, את דחפי התקיפה שלנו.... חוסר האהבה שלנו בכל צורה שהוא לובש. ואז נראה עולם של רוע ,הרס ,חולי ,פיגועים ,משטמה ,קנאה וייאוש.
בעצם עיוותנו את העולם באמצעות הגנותנו העקומות ,ולכן אנחנו רואים את מה שלא קיים.
כשאנו לומדים להכיר בטעויות התפישה שלנו אנחנו לומדים להסתכל מעבר להן. ותאמינו לי זה החלק הקשה ביותר ולשם כך צריך תהליך מאוזן של למידה, כנות ואחריות פנימית ,כי למעשה כשאני מכירה בטעויותיי באותו הרגע אני גם מנפצת את עולמי ה"בטוח " שיצרתי לי בפנים בתור חומת הגנה מפני העולם הנורא ולא תמיד אני באמת רוצה או באמת מסכימה , אם במודע או לא ,לוותר עליו. כי לוותר עליו משמעו לוותר על כל הדברים ואו האנשים אליהם אני רגילה , מכירה ויודעת כל סנטימטר בדבר הבא שהולך לקרות...

אז אחרי כל העבודה הזו, מה נמצא מעבר?
הניצוץ האלוהי/ העצמי הגבוה , האהבה הטהורה שבנו, אהבה ללא תנאי שאין לה צורך במאומה – היא לעולם מושלמת ושלמה ,בטוחה ואהובה. האהבה המבקשת לחלוק יותר ולא לקחת ,להאציל ולא להשליך, אין לה כל צרכים ורצונה להתאחד עם אחרים מתוך הכרתם המשותפת בשפע.
ואנשים יקרים ואהובים זה לא סיפור אגדה יפה - כן זה גן- עדן עלי אדמות שקיים ונמצא עבור כל אחד ואחת מאתנו הבוחר בכך ולא חשוב באיזה מקום הוא נמצא בחייו כרגע . הכל ניתן לתיקון.
איך?
באמצעות קרוס בניסים המתווה את הדרך ויחד עם זאת את החוויה של מציאות מודעת זו בחיינו ובחיי אהובנו.
תפישה היא פונקציה של הגוף, ולכן היא מייצגת מגבלה של המודעות.
תפישה רואה דרך עני הגוף ושומעת דרך אוזני הגוף, ועל כך נאמר: הכל בעיני המתבונן, התפישה מגלמת את התגובות המוגבלות של הגוף. במידה רבה נראה הגוף כעצמאי וכבעל הנעה עצמית ,אך למעשה הוא מגיב רק לכוונותיו של השכל. אם השכל רוצה להשתמש בו לתקיפה בכל צורה שהיא. הוא הופך טורף למחלה,להזדקנות , מוות וריקבון.
אך כשלעצמו הגוף ניטראלי ולמעשה רצונו של השכל הוא הקובע אם משתמשים בו למטרות האגו או האהבה שבפנים, הצמיחה, השגשוג והאושר. עלינו לכוונו ולשנות כיוון לעבר הצמיחה האהבה והחיוב.
עכשיו , ניקח נשימה עמוקה. . . .
נעצום עניים ושוב ניקח נשימה עמוקה. . . ועוד נשימה . . .
ונראה איך גל של אור שוטף אותנו ונכנס לכל גפינו, מציף, פותח ומוציא כל מועקה... אור זה הולך אתך לאורך כל הדרך , את/ה מוקף בו והוא שלך.. רק שלך.
מוכנים להמשיך....

אני רוצה שנדבר על הרעיון של הקורס ,כמובן קורס בניסים:
בכל אחת ואחד מאתנו נמצא הניצוץ האלוהי/ העצמי הגבוה/ הנשמה. מה שקרה לנו במהלך הגלגולים והשנים הוא שעטפנו אותו בקליפות ,שהם בעצם ההגנות שלנו מפני העולם.
למה אנו זקוקים להגנות?
כי כשהייתי קטן אז אימא שכחה אותי בקניון, ואבא לא היה בבית מספיק כדי לחבק אותי ולבוא למסיבות הסיום שלי – הוא תמיד היה עסוק בעבודה, וכי כשהייתי בגיל נעוריי אהבתי את הבחור הזה , אך הוא לא אהב אותי...... וכ , כל אחד וסיבותיו הוא בהתאם לטוואי חייו.
עכשיו כל טראומה כזאת הביאה עמה התנסות בכאב וכל התנסות בכאב ,זה לא נעים , הגנה , קליפה ועוד קליפה.... וכך נוצר לנו הבצל . עכשיו הקושי בכל העניין הזה שבאיזה שלב שכחנו ששמנו את הקליפות כדי להגן עלינו והתחלנו לחיות אותם ( הקליפות כמובן מכילות דפוסים, פחדים, רגשות אשם, כעסים וכ...) והדבר היותר עצוב זה שקליפות אלו מנהלות את חיינו ואנו פועלים ומתנהלים מתוך קליפות אלו.
עכשיו יש עוד דבר שעלינו להבין כל קליפה כזו היא בעצם חיץ ביני לבין הניצוץ האלוהי שלי, כך למעשה כל קליפה שיצרתי אם במודע או לא ,היא אשליה שלא רק שלא מגנה עלי בפועל , אלא מרחיקה אותי מהמקור שלי עוד ועוד.
כל התהליך שקורס בניסים מציע באמצעות עבודה עצמית של שיעור בכל יום בשנה שאתה עושה עם עצמך , ובנוסף עבודה של תמיכה בקבוצה והקניית ארגז כלים שמטרותיה היא לקלף את הקליפות האלה ותוך כדי לחדש את הקשר עם הניצוץ האלוהי. ואז באמת קורים לאנשים ניסים בחיים, שלא חלמו שנמצאים שם עבורם, כי לכל אדם יש אינספור פוטנציאלים ולרוב הוא לא מודע לשמינית מהם, או שהוא מודע אך לא מממשם כייעוד בחיים. וחברים יקרים ייעוד זה לא רק שליחות נעלה שאני חולם עליה , זו היא עבודת חיי שאני נהנה מכל רגע ורגע לתרום לעצמי ולחברה, וכשאני מקיים אותו דבר לא חסר לי בחיים – אני מאושר.
עלינו להבין היטב שכשיש לנו כל מה שאנחנו רוצים בחיים ,אנחנו תורמים לאושר האנושי ותומכים באחרים ליצור לעצמם אושר רב יותר. ואת זה מציע בגדול קורס בניסים.

כל הקורס הוא בעצם ללמד אותנו להשיל את השליטה בחיינו על כל רבדיה. ואז נוכל להתחבר אל מהותנו האלוהית - הניצוץ האלוהי, לחוות , ליצור ולברוא כל דבר במציאות מודעת בחיינו בה הכל מגיע אלינו בדיוק באופן ובזמן המתאים.
כשתתחבר עם הניצוץ האלוהי , שכלך יוכל להניע אנרגיה לגופך. תדע איזה פעולות עליך לנקוט על מנת להגיע למטרותיך, מטרותיך יוגדרו דרך נשמתך ויכוונו דרך הניצוץ האלוהי. מחשבותיך יתמכו בך כדי שתוכל להגיע למטרותיך תדע מה לעשות ובאיזה פעולה לנקוט.
במובן מסוים הקורס בניסים הוא קיצור דרך המאפשר שינוי לאושר , שלווה ושמחת חיים.
שמחתי להיות כאן היום לבמה ,להיפתח ,לתרום ולהוציא לאור על פני הכתובים את חלקי פסיעותיי במסעי המופלא כאן. אוהבת אתכם ושולחת אור ואהבה הישר לניצוץ האלוהי שלכם ומאחלת לכם צמיחה מופלאה וזורמת.

הכותבת: מיכל אור מורת דרך לקורס בניסים.

במקום אחר – מרכז לשילוב הוליסטי כדרך חיים
ניתן לחוות את העוצמה – באמצעות הקורס בניסים גילוי והתנסות בניסים באמצעות הכרת הכוח הפנימי והשגת העצמה אישית. ההתנסות חוויתית ,יוצרת חוויות מתקנות ומעשירות המובילות לדרך חדשה ובריאת מציאות הרמונית .
קורס שנתי סמינריוני, קבוצות קטנות וממוקדות.

מומלץ להתקשר ולברר מועד הרצאת מבוא ופתיחת הקורס הבא
052-3591951
050-5629139
להרשמה


© כל הזכויות שמורות למקום אחר - מיכל אור


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
לייבסיטי - בניית אתרים