חג השבועות

חג השבועות - מתן תורה* 
*לחג השבועות חמישה שמות וכל שם מסמל צינור של הארה אלוקית  ושפע משמים.*
*חג הקציר.*
*חג האסיף.* 
*חג העצרת.*
*חג מתן תורה.*
*חג השבועות.*
ובגלל חמש שמות אוכלים בחג מאכלי חלב כמו שכתוב דבש וחלב תחת לשונך זה 15 אותיות 5 שמות של החג זה 25 כנגד 25 אותיות של 'שמע ישראל' - עד אחד.
25= ל-במספר קטן 7 צינורות דשפע +7 של החג שזה גם 7 יחד 14 יד ה'.
יד ה' שנתן לנו תורת אמת נטע בתוכנו וה' יגאל אותנו בקרוב בימינו אמן ואמן.
רבינו הקדוש רבי נחמן מברסלב זיע"א מלמדינו:
*שָׁבוּעוֹת - לְקַבֵּל מֵחָדָשׁ אֶת כָּל הַתּוֹרָה!*
וְעַל-כֵּן אוֹמְרִים בְּלֵיל שָׁבוּעוֹת הַהַתְחָלָה וְהַסּוֹף מִכָּל סֵפֶר מֵעִקְּרֵי הַתּוֹרָה, שֶׁהֵם תַּנַ"ךְ וְשִׁשָּׁה סִדְרֵי מִשְׁנָיוֹת שֶׁבָּהֶם כָּלוּלָה כָּל הַתּוֹרָה כֻּלָּהּ כַּיָּדוּעַ, כְּדֵי לְהַזְכִּיר לִפְנֵי ה' יִתְבָּרַךְ אֶת כָּל הַחֶסֶד וְהַטּוֹבָה שֶׁכְּבָר עָשָֹה עִמָּנוּ, שֶׁכְּבָר זָכִינוּ שֶׁתֵצֵא מִכֹּחַ אֶל הַפֹּעַל תּוֹרָה קְדוֹשָׁה וּמְתוּקָה כָּזֹאת, וְעַל-יְדֵי-זֶה אָנוּ מְקַוִּים וּמְצַפִּים גַּם עַתָּה בְּרָצוֹן חָזָק וְכִסּוּפִים עֲצוּמִים שֶׁנִּזְכֶּה בְּיוֹם הַמָּחֳרָת, בְּיוֹם הַשָּׁבוּעוֹת הַקָּדוֹשׁ זְמַן מַתַּן תּוֹרָתֵנוּ, לְקַבֵּל מֵחָדָשׁ אֶת כָּל הַתּוֹרָה הַקְּדוֹשָׁה - בְּאֹפֶן שֶׁנִּזְכֶּה לְקַיְּמָהּ מֵעַתָּה, וְלַעֲלוֹת מִדַּרְגָּא לְדַרְגָּא. אמן!
(ליקוטי הלכות, הכשר כלים ד', אות כ"ו)

*מעט מליקוטי עצות - חג השבועות*
*מועדי ה' ספירה ושבועות:*
*א.* על ידי שמחת פורים בהמחאת כף ורקודין, על ידי זה זוכין לקים מצות ספירת העמר בשלמות, ועל ידי זה זוכין לקבלת התורה בנגלה ונסתר (י, ח):

*ב.* כל מה שהעולם מדברים בכל ימי הספירה, הם מדברים רק מהספירה של אותו היום. ומי שהוא מבין יוכל לשמע ולידע זאת, אם יטה אזנו היטב לספורי דבריהם, ישמע שהם מדברים רק מהספירה של אותו היום (קפב):

*ג.* ארבעים ותשעה ימי הספירה הם כנגד ארבעים ותשעה שערי תשובה שהם כנגד ארבעים ותשעה אותיות שבשמות השבטים, שעל ידי אלו האותיות והשערים אנו צריכין לשוב בתשובה אליו יתברך. ושבועות הוא בחינת שער החמשים שהוא בחינת התשובה של השם יתברך, מה שהוא יתברך צריך לשוב בתשובה, כביכול, דהינו שישוב אלינו ברחמים. וכל אלו השערים זוכין להגיע אליהן ולפתחן על ידי אמירת תהלים [עין תשובה ל"ב] , על כן צריכין לזהר ביותר בארבעים ותשעה ימי הספירה לומר תהלים בכונה, כדי לזכות על ידי תהלים לכל שערי תשובה הנזכרים לעיל שהם כנגד ימי הספירה, שבהם אנו צריכים להטהר מזוהמתנו ולשוב אליו יתברך, כדי שהוא יתברך ישוב אלינו בשבועות, כנזכר לעיל (ח"ב, עג):

*ד.* טבילת המקווה בשבועות הוא חסד עליון ורחמים גדולים ודעת נפלא מאד. כי שבועות הוא שכל דק ועליון וגבוה מאד שהוא חסדים ורחמים גדולים מאד, כי הרחמים הם כפי הדעת, כמו שנתבאר במקום אחר. אשרי הזוכה לקבל קדושת שבועות בפרט המקווה של שבועות שהיא מקווה של שער החמישים שמשם נמשך הקדושה והטהרה על ישראל אז (ח"א. נו, ז):

*ה.* בשבועות מקבלין התורה, ואז יכולין לקבל חיות חדש ולהמשיך רפואה להראה (רסו): 

*חג שבועות - היום ה-50*
חג שבועות מסיים תהליך רוחני שהתחיל האדם ביציאת מצרים. לאחר ליל הסדר אנו מתחילים בספירת העומר, שנמשכת שבעה שבועות (49 ימים) ומסמלת את מספר ה"תיקונים" שהאדם מבצע בתכונותיו.

*מהם תיקונים אלו?*
ובכן, אם נתבונן באדם, נוכל לראות כי  מהותו הינה רצון לקבל תענוג. בחיים שלנו אנחנו מרגישים רק חלק קטן מהרצון הזה, הכולל את כל מה שאנחנו רוצים ויכולים לרצות: אוטו חדש, משפחה מאושרת, סטייק אנטריקוט וגם להיות ראש הממשלה.
*אך למעשה, האדם מורכב משבע תכונות עיקריות, כנגד שבע ספירות בעולם הרוחני. כל אחת משבע התכונות הללו מתחלקת גם כן לשבע, וכך מגיעים אנו לסה"כ 49 תכונות (או ספירות). כנגדם, בעולמנו אנו מציינים שבעה שבועות. כל יום מתוך שבעת השבועות מסמל שעלינו "לתקן" תכונה אחרת.*

*לאחר תום ספירת העומר, ניתן כבר לחגוג את קבלת התורה, שהיא הסיבה לכך ששמו השני של חג שבועות הוא "מתן תורה".* 
*פירושו של המושג "מתן תורה" הוא גילוי חוקים טבעיים שקיימים במציאות. אם לדייק יותר, גילויו של חוק אחד ומיוחד שכל הטבע פועל לפיו.*

🥛 *מאכלי חלב* 
שבועות - סעודה חלבית. 
בכתבי הקבלה החלב מסמל את תכונת הנתינה הטהורה ואת החסדים. שבמעי אימו התינוק ביציאתו עבר דרך הדמים המסמלים דין, התנתקות חבל הטבור. ההנקה של החלב היא הממתיקה כל הדינים ומהפכת לחסדים שמאדום שניזון העובר בדם האם כעת ניזון מהחלב הנוצר מן הדמים בגוף האישה.  כבר מיום היוולדנו משמש החלב כאמצעי לחיבור ונתינה בין אם לבנה, בין הגדול לקטן.

*בחג השבועות אנו נוהגים לאכול מוצרי חלב כדי לציין את המצב הנפלא העתיד לנו, שבו הכוח העליון ימלא אותנו בשפע, שיזרום דרך עם ישראל לעולם כולו.*
חוק זה קובע שהטבע כולו, ובפרט האנושות, מהווה מערכת כללית אחת, שבמצב המושלם מתפקדת בהרמוניה בין כל מרכיביה, ממש כמו תאים בגוף. בגוף החי, כל תא עסוק בדאגה לצרכי הגוף כולו וצורך בחזרה רק את מה שנזקק לו לשם ביצוע תפקידו.
במצב שבו אנו חיים היום, אנו יכולים לראות כיצד חוסר הידיעה של חוק זה, גורם לחוסר איזון במערכת האנושית כולה. מכאן נובע כל החולי שבכפר הגלובלי הקטן בו אנו חיים - המשבר הכלכלי, שפעת החזירים וצרות אחרות...
ולכן יש צורך בשיטה שמסבירה איך להגיע ממצב זה של חוסר איזון למצב המושלם של חיים טובים ומלאים באושר. שיטה זו מכונה "תורה", ובחג שבועות אנו חוגגים את מסירתה. למה "מסירתה" ולא "קבלתה"? כי טרם קיבלנו אותה על עצמנו והתחלנו ליישמה...

 *"לילה דכלא" - לימוד בליל שבועות*
בליל שבועות ישנו מנהג שקרוי "תיקון ליל שבועות" או "לילה דכלא" (ליל הכלה), שבו נוהגים להישאר ערים כל הלילה וללמוד מספרי הקודש. חכמת הקבלה מסבירה את הסמליות שבמנהג זה: הלילה והחושך מסמלים לנו את המצב שבו עדיין איננו מרגישים דבר ונמצאים במצב ה"חשוך" ביותר. למרות זאת, אנו מתאספים יחדיו "כאיש אחד בלב אחד", ולומדים את חכמת הקבלה כדי לתקן עצמנו ולהגיע לאהבה.
למעשה, זה נמצא כבר המון זמן מתחת לאף, בעצם כל החיים. אין אף ספר קודש שלא מדבר על זה - התורה, המשנה, התלמוד הבבלי והירושלמי מדברים אך ורק על זה. כמובן גם ספר הזוהר וכל כתבי האר"י מדברים אך ורק על איך להגיע ולחיות יחד באהבה והרמוניה בינינו. אולם, ספרי המקור המתאימים ביותר לתקופתנו הם כתבי בעל הסולם ורב"ש, שלמעשה מהווים את כתבי האר"י לאחר התאמה לדורנו.
כאשר אנו לומדים מספרים אלו במטרה שהלימוד יביא אותנו ממצב הנוכחי של חוסר איזון עם הטבע, למצב המושלם של הרמוניה ואושר אינסופי, אנחנו מושכים על עצמנו כוח רוחני שעושה בנו את השינוי - הופך אותנו הטבע מפרטים הדואגים רק לעצמם, ובכך גורמים לחוסר איזון בטבע כולו, לחלקים מתוקנים הדואגים לזולת וחיים באהבה והרמוניה עם הטבע כולו.
*חג שבועות שמח לכל ישראל🇮🇱!*
*בואי ללמוד התבודדות ועבודה פנימית שתביא לך את כל הישועות! עם הרבנית מיכל אור תח'י.*
וכמו שרבינו נחמן הקדוש מבטיח:
"עַל־יְדֵי הִתְבּוֹדְדוּת בָּא יְשׁוּעָה,עַל כָּל הַדְּבָרִים, הֵן עַל דָּבָר גָּדוֹל הֵן עַל דָּבָר קָטָן, תִּתְפַּלֵּל " (ספר המידות). "הַהִתְבּוֹדְדוּת הוּא מַעֲלָה עֶלְיוֹנָה וּגְדוֹלָה מִן הַכּל" (תורה כה, ליקוטי מוהר"ן)
*"כי בשמחה תצאו" השמחה היא הסגולה הכי גדולה לצאת מכל המצרים!*
*ואמר רבינו נחמן הקדוש זיע"א:*
*"מצווה גדולה להיות בשמחה תמיד!"*
יהי רצון מלפניך השם אלהינו ואלהי אבותינו, שתקבע ותטע אמונתך בלבנו ובלב כל עמך בית ישראל ונזכה שתהיה אמונתנו חזקה ונכונה באמת ובלב שלם, ולא נתלה שום דבר בשום סיבה ובשום אמצעי כלל, רק נדע ונאמין שהכל בהשגחתך לבד, הן פרנסה ובנים ורפואה וכל שאר הדברים שבעולם. ונזכה לשמוח תמיד בחלקינו ועל הכל לומר תודה!אמן ואמן סלה! (ליקוטי תפילות סב)